با کریمان کارها دشوار نیست ...

جذب کمک های مردمی

باسمه تعالی

خیرین

موسسه خیریه سیدالکریم (علیه السلام) به یاری خداوند متعال و همت جمعی از معتمدین و نیکوکاران توانسته است در واحد خیرین گام های ارزشمندی را بردارد. این واحد با پیروی از مولای متقیان حضرت علی (علیه السلام) و هدف دستگیری از درماندگان ، خانواده هایی که فرزندان دانش آموز دارند برای آنها حامی به صورت ماهیانه عضوگیری می شود تا بتوانند هزینه های تحصیلی خود را بصورت نقدی از حامیان دریافت نمایند. ترتیبی اتخاذ داده شده است که حامیان ملاقات حضوری با فرزندان تحت پوشش خود انجام می دهند و کمک های غیر نقدی از قبیل لوازم التحریر،پوشاک و… را برایشان تهیه می نمایند.
اصلی ترین وظایف واحد خیرین جذب کمک در کلیه اموری است که نیاز مددجویان را تامین نماید لذا این واحد در زمینه های مختلف از قبیل درمان، معوقات وام،جهیزیه، سبد مواد غذایی،کمک هزینه تحصیلی جذب خیر می نماید.

به منظور برطرف کردن مشکلات مددجویان برایشان شناسنامه هایی طراحی شده است که به صورت مجزا برای هرمددجو و نوع نیاز مددجو و مبلغی که احتیاج دارد مشخص شده است.
ناگفته پیداست اگر بتوانیم مشکلات مالی مددجویان رابرطرف کنیم انان دچار معضلات اجتماعی نخواهند شد .

امروزه معضلات اجتماعی متعددی گریبان گیر جامعه شده که شاید آفت نسل آینده باشد که فرزندان مددجو شامل این نسل خواهند بود زنان بی سرپرست وبدسرپرست،خطر احتمالی زیادی در کمین آنهاست.
با مراجعه تعدادی از این خانواده های نیازمند و با کمک خیرین توانسته ایم باری از مشکلات آنان را برطرف نموده و نیز از بوجود آمدن معضلات اجتماعی دیگر جلوگیری نمائیم.

همچنان که باید در انجام کارخیر ازیکدیگر سبقت گیریم و تلاش کنیم این روند شتاب بیشتری داشته باشد.

حامیان

یکی از اولویت های نخست خیریه سیدالکریم (علیه السلام) حمایت از فرزندان ایتام می باشد.برای دست یابی به این هدف،موسسه تلاش کرده تا با الگو برداری از طرح بزرگ اکرام ایتام افرادی را با عنوان حامی جذب خیریه کند.این افراد بسته به توان مالی خود یک یا چند فرزند ایتام را تحت پوشش قرار می دهند و ماهانه یا هر ۲ ماه یکبار،مبلغی را از طریق موسسهبه حساب مادران مددجو واریز می کنند.تاکنون تعداد ۹۰۰نفر حامی با خیریه همکاری می کنند.

علاقه مندان می توانند با مشاهده طرح های “اکرام ایتام،محسنین،کریمان”و انتخاب فرزند مورد نظر خود، فرم مخصوص حامیان را تکمیل و عضویت خود را در این موسسه اعلام نمایند.


فرم مخصوص حامیان

تماس با حامی

  • MM slash DD slash YYYY
  • MM slash DD slash YYYY

صدقات

واحد صدقات موسسه خیریه سیدالکریم (علیه السلام) از زمان تاسیس این موسسه فعالیت خود را شروع کرده است و با هدف کمک به خانواده های تحت پوشش با توزیع صندوق های صدقات کوچک و بزرگ در منازل و اماکن عمومی توانسته بخشی از هزینه ها را تامین نماید.

این واحد توزیع و تحویل صندوق های کوچک و بزرگ به منازل و مکان های عمومی از قبیل ادارات ، داروخانه ها ، فروشگاه ها و …. به عهده دارد.
ماهیانه با پیگیری تلفنی از وضعیت فعلی صندوق ها مطلع و طی تماس های گرفته شده صندوق هایی که پر شده باشد ، توسط متصدی این امور در حضور تحویل گیرنده صندوق تخلیه و مبالغ آن شمارش می شود و در قبال وجه دریافتی قبض صادر می گردد.

تمامی مبالغ جمع آوری شده در این واحد بعد از شمارش و ثبت در سیستم مالی صدقات به حساب موسسه واریز می گردد.

لازم به ذکر است که درآمد حاصل از صندوق های صدقات جهت تامین معاش مددجویان و فرزندان آنان استفاده می شود.

بخش دیگری از فعالیت این واحد برگزاری پایگاه های جذب کمک های مردمی از قبیل صدقات، نذورات و خیرات می باشد و همچنین در این پایگاه ها شناسنامه هایی جهت جذب حامی در مراسماتی که از سوی هیات رزمندگان اسلام برقرار می گردد در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

این شناسنامه ها دارای چندین طرح می باشد که شامل موارد ذیل است:

۱-طرح اکرام ایتام
۲- طرح محسنین
۳- طرح کریمان
۴- طرح درمان
۵- طرح جهیزیه
۶- طرح اقساط معوقه وام قرض الحسنه
۷- طرح سبد مواد غذایی

اسامی افرادیکه که در این طرح ها عضو می شوند در سیستم ثبت و ماهیانانه طی تماس هایی با این حامیان عزیز تماس و مبالغ مورد نظر به حساب موسسه واریز می گردد.

اشتغال

واحد اشتغال موسسه خیریه سیدالکریم (علیه السلام) از سال ۱۳۸۸ مشغول به فعالیت شده است . این واحد با هدف اشتغال جهت خودکفایی زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنان به دو صورت مجزا عمل می کند:


  

۱- اشتغال برای خانواده هایی که توانایی انجام کار کردن را دارند با معرفی به سازمان ها و ادارات و…. که نیاز به نیروی کار دارند

۲- کارآفرینی و توانمند کردن از طریق آموزش جهت افرادی که در زمینه های خاصی استعداد دارند و معرفی آنان به بازار کار

این واحد در طی چندین سال توانسته است کارگاه های کوچک سبزی خورد کنی ، قندشکنی و قالیبافی را برای مددجویان راه اندازی کند تا بخشی از آنان بتوانند از این راه هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

خروجی های این مشاغل به بازار عرضه و با فروش آنان حقوق مددجویان بصورت ماهیانه پرداخت می گردد.

تعدادی از این مددجویان توانسته اند از این طریق در منزل خود کار کنند تا بتوانند به امور مربوط به فرزندان خود بهتر رسیدگی و از خطرات جامعه امروزی در امان بمانند.

همچنین توانسته ایم طی هماهنگی هایی با تولیدگنندگان برای تعدادی از مددجویان که قادر به کارکردن در بیرون از منزل نیستند، قراردادی وضع کنیم که کار بسته بندی محصولات آنان در منازل مددجویان انجام پذیرد.

تعداد زیادی از مددجویان با هماهنگی خیرین محترم در مشاغل خدماتی معرفی و به صورت دائم و موقت مشغول به کار می شوند.

در بخش آموزش با هماهنگی تعدادی از آموزشگاه های معتبر و مذاکره با مدیران آنها توانسته ایم با برگزاری کلاس های آموزشی از قبیل کامپیوتر، حسابداری ، زبان انگلیسی و… با هدف بالا بردن سطح علمی فرزندان مددجو و همچنین کسب مشاغل مناسب، زمینه های لازم را بوجود آوریم.

این فرزندان با در دست داشتن نامه از طرف موسسه به مراکز آموزشی معرفی و ثبت نام می شوند و دوره های آموزشی لازم را طی می کنند.

تلاش داریم با اجرای برنامه های مدّون ، ایجاد انگیزه ی قوی و بکارگیری مددجویان ، مشاغل مختلفی را با هدف خودکفایی اقتصادی راه اندازی نماییم


در صورت تمایل به همکاری در این زمینه از طریق فرم زیر مشخصات خود را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸-۵۵۹۵۴۷۸۷ تماس حاصل نمائید.